O prázdninách v centru nezahálíme, ale pilně pracujeme. Dnes 20. srpna 2018 jsme přivítali více než 30 dětí cizinců a zahájili tak dvoutýdenní kurz češtiny. Děti cizinců v následujících dnech čeká plno konverzace, drilu tvrdého a měkkého i/y a výslovnosti ř. Projekt tím však nekončí, naopak, teprve začíná.

Aby děti po skončení kurzu v pilování češtiny nepolevily, budou v poznávání krás a složitostí českého jazyka pokračovat s podporou svých pedagogů přímo na školách a ve školkách. Jsme moc rádi, že s námi učitelé z Prahy 5 ochotně spolupracují. Právě pro ně od září do prosince budou v našich prostorách probíhat kurzy, které je mají obohatit v tom, jak učit češtinu jako cizí jazyk nebo jak se inspirovat multikulturním prostředím ve výuce.

Jelikož je ale pro správné začlenění cizince do společnosti nutná spolupráce většiny, neochudíme o program ani české děti a školy a školky navštíví naši lektoři, kteří s dětmi formou hry a povídání projdou tak důležité témata, jako jsou tolerance, respekt a spolupráce. Věříme, že tyto principy jsou základem k tomu, jak přijmnout své zahraniční kamarády stejně jako ty domácí.

Nezapomínáme však ani na dospělé cizince a připravujeme pro ně cyklus praktických přednášek o tom, jak přežít v Praze, kam v případě nouze do nemocnice, kde se učit česky a jak si poradit na úřadě. Tento cyklus proběhne v říjnu a všechny cizince z Prahy 5 na něj vřele zveme.

V případě zájmu o více informací neváhejte napsat koordinátorkám projektu, Daniele Vrecionové nebo Petře Čechové:

 

daniela.vrecionova@vicpraha5.cz

petra.cechova@vicpraha5.cz